O SESJACH

Każda sesja jest dla mnie wyjątkowa, a zarazem inna. Do każdej przygotowuję się indywidualnie. Poszukiwania pleneru przed sesją są bardzo ważne, poświęcam na to bardzo dużo czasu, zresztą każde z Was widzę w innej scenerii. Przywiązuję ogromną uwagę do stroju, to między innymi dzięki niemu zdjęcia nabierają innego charakteru. Chcę Wam oddać pamiątkę taką, do której z chęcią będziecie powracać w zimowe lub jesienne wieczory, zasiadając przy kominku.

Pamiętaj, że sesja to zapis Waszej historii, więc jeśli Twoja rodzina ma jakieś zainteresowania, zabierz ze sobą choć cząstkę tego. Jeśli masz psa, kota lub inne zwierzę, napisz mi o tym przy zamawianiu sesji, a dzięki temu będzie jeszcze bardziej wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Jeśli chodzi o pogodę to wbrew temu co mówią, słońce nie jest naszym sprzymierzeńcem podczas sesji, lubię robić zdjęcia albo zaraz po wschodzie słońca, albo wieczorem, kiedy słoneczko już nie jest takie ostre. Idealna pogoda na sesję to taka kiedy słoneczka nie ma, czyli jest lekko pochmurno, wtedy zdjęcia mają w sobie jeszcze większą magię, a na twarzy nie ma wzorów wymalowanych przez cienie.

Pora roku... Która pora roku jest dobra? Każda. Wiosna jest cudowna, wszystko zaczyna budzić się do życia, delikatne poranne promienie światła otulają Was podczas zdjęć. Lato- bogate w kwiaty, które stają się głównym elementem dekoracyjnym. Jesień- bogactwo kolorów, cała paleta barw i moje ulubione mgły o poranku, pochmurne niebo. Magii nie trzeba szukać, ona po prostu jest na wyciągnięcie ręki. Odważ się czasem wstać skoro świt na spotkanie z moim aparatem. Na końcu ona- królowa Zima. W zimie jedyne na co musimy zwrócić szczególną uwagę to ubiór. Od wielu lat mieszkam w Norwegii, tu panuje hasło "Det finnes ikke dårlig vær, bare dårlige klær" co znaczy, że nie ma złej pogody tylko są złe ubrania i ja się pod tym podpisuję obiema rękami. Podczas sesji zimowych zakładamy bieliznę termiczną, która nie będzie widoczna pod długą suknią. Ciepłe kozaki również są zakryte, szale i płaszcze są mile widziane. Na taką sesję zabieram termofor z gorącą wodą, oraz rękawiczki z prawdziwej wełny, które cudownie ogrzewają dłonie. Na czas robienia zdjęć zdejmujemy zimowe kurtki.

Mam nadzieję, że zdołałam przybliżyć to jak wygląda sesja u mnie. Już teraz zapraszam do zapisów. Nie spóźnij się z tym, Twoje dzieci rosną bardzo szybko, nie odkładaj tego na jutro bo czas biegnie nieubłaganie. Również nie zapominaj o sobie, tym bardziej jeśli jesteś w ciąży, bo ile razy w życiu będziesz w tym stanie?  Zaledwie kilka, warto zatrzymać ten czas na zawsze, dla dzieci oraz wnuków. A i Wy Panowie, tak wiem, nie lubisz stawać przed obiektywem, znam to ;-), ale pomyślcie wtedy o swoich dzieciach, że to dla nich... Zapewnię Wam niezapomnianą atmosferę na sesji. Zapraszam do działu rekomendacji, tam kilka moich cudownych rodzin wystawiło opinię po spotkaniu z moim obiektywem.

WAŻNE INFORMACJE

Do sesji najlepiej wybrać ubrania w stylu vintage, boho, w kolorach ziemi - brąz, beż, szarości, butelkowa zieleń a także biel.

  Panie

Do Waszej dyspozycji posiadam sporą już szafę z sukniami szytymi specjalnie na sesje. Mile widziane dodatki w postaci kapeluszy, szali, tak aby w ten dzień wyglądać wyjątkowo i inaczej niż zwykle.

  Panowie

Spodnie, może niekoniecznie jeansy, ale coś bardziej eleganckiego, aby wszystko razem pięknie współgrało. Mile widziane dodatki: berety, szelki. Jeśli masz buty eleganckie to jak najbardziej je weź. Będziesz pasował idealnie do swojej towarzyszki, która w tym dniu będzie królową.

  Dzieci

Do sesji dziecięcych polecam styl minimalistyczny - proste spodnie, sukienki, również w stonowanych kolorach. Idealnym dodatkiem są szelki. Koszula lub t-shirt bez nadruków, odwracają one uwagę, oraz wprowadzają niepotrzebny chaos. U dziewczynek mile widziane kapelusiki. Jeśli chodzi o obuwie to często, ku radości Waszych dzieci, występują na boso.

  Noworodki

Sesje noworodkowe mają swoje własne prawa. To według rytmu maluszka prowadzona jest sesja. Jeśli jesteś zainteresowana taką sesją - napisz jeszcze przed jego narodzinami. Sesje noworodkowe wykonuję do 14 doby życia, wtedy dziecko sporo śpi. Na sesję należy zabrać wszystko co jest potrzebne szkrabowi - kocyk, jedzenie, pieluszki, smoczek. Dzieciątko najlepiej ubrać w pajacyk, aby można było je przebrać podczas snu bez konieczności budzenia.Rodzice powinni być ubrani w jasne kolory (biel, beż) i mieć do przebrania dla kontrastu ubrania w ciemnych kolorach (czerń). Ważne, aby ubrania były bez napisów i kolorowych nadruków.

  Sesje ciążowe

Sesję ciążową najlepiej wykonać w 7,8 miesiącu ciąży, gdy jesteś jeszcze w pełni sił, a brzuszek już jest na tyle widoczny by pięknie wyglądać na zdjęciach. Czasem dzieciątko postanowi pojawić się na świecie wcześniej, dlatego i tu czas jest tak ważny. Jeśli jesteś mamusią, która źle znosi ciążę, lub niestety musi bardzo na siebie uważać,a sesja byłaby zbyt dużym obciążeniem- napisz a na pewno coś uda nam się na to zaradzić. Każda z Was zasługuje na piękną pamiątkę tego magicznego czasu oczekiwania.